yönetim kurulu banner
Yönetim
Kurulu
Yönetim Kurulu
ismail çoban
İsmail Çoban, 1962 Sivas doğumludur. Eğitimine Sivas/Gürün Başveren İlkokulu’nda başlamış, Atatürk Lisesi’nde devam etmiştir. Ticaret Meslek Lisesi’nde öğrenimini tamamladıktan sonra Preston Üniversitesi’nde lisansını tamamlamıştır. 1989 senesinde Şölen Çikolata ve Gıda Sanayi’yi kuran İsmail Çoban hala Yönetim Kurulu Başkanı olarak firmada görevini sürdürmektedir. “Türkiye Girişimcilik Ödülü”, “En Başarılı İşadamı Ödülü” gibi birçok ödül kazanan İsmail Çoban, TÜSİAD üyesidir. Dört çocuk babası olan İsmail Çoban, Ekonomi ve Finans programlarını ve dergilerini yakından takip etmekten, spor yapmaktan, tenis oynamaktan ve kitap okumaktan hoşlanır.
İsmail ÇOBAN
Yönetim Kurulu Başkanı
Elif Çoban, yükseköğrenimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nde tamamlayıp Bilkent Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nde yarı zamanlı asistanlık yaptı. Eş zamanlı olarak ekonomi yüksek lisansını bitirdi.

Kariyerinin başında, farklı şirketlerde çalıştı; ardından dış ticaret alanına odaklanarak, aile üyelerinin kurduğu Şölen’in ihracat bölümündeki potansiyeli değerlendirme öngörüsüyle Şölen’de ihracat müdürü olarak göreve başladı. 2010 – 2022 Haziran tarihleri arasında Şölen İcra Kurulu Başkanı / CEO olarak görev alan Çoban, Şölen’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak devam etmektedir.

Advertising Age ve MediaCat dergileri tarafından verilen ‘Women To Watch-Fark Yaratan Kadınlar Ödülü’ ile Antalya İş Kadınları Derneği (ANTİKAD) tarafından verilen ‘Yılın Girişimci İş Kadını Ödülü’nün sahibi olan Çoban, birçok üniversitede, iş zirvelerinde ve konferanslarda konuşmacı olarak deneyimlerini aktardı. Çoban, Fortune Dergisi’nin hazırladığı ‘En Güçlü 50 İş Kadını’ listesinde 17. sırada yer aldı.

elif çoban
Elif ÇOBAN
Yönetim Kurulu Üyesi
ali çoban
Ali Çoban, 1969 senesinde Sivas’ın Gürün ilçesinde doğmuştur. Ailesinin Gaziantep’e yerleşmesi sebebiyle eğitimini Gaziantep’te tamamlamıştır. İş hayatına Şölen Çikolata’da başlayan Ali Çoban, bu şirkette Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir. Gaziantep Sanayi Odası meclis üyesi ve İhracatçılar Birliği üyesi olan Çoban, 4 çocuk babasıdır.
Ali ÇOBAN
Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı
mehmet çoban
Mehmet Çoban, 1975 Gaziantep doğumludur. Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden okul ikincisi olarak mezun olmuş, sonrasında Drexel Üniversitesi’nde eğitimine devam etmiş ve Sabancı Üniversitesi’nde gerçekleştirdiği MBA ile eğitimini tamamlamıştır. Kariyerine Şölen Lojistik Limited başlayan Mehmet Çoban, Şölen Çikolata Gıda Sanayi’nde Yurtdışı Satış ve Pazarlama Koordinatörü ve Yurtiçi Satış ve Pazarlama Koordinatörü olarak devam etmiştir. Halen Şölen Yönetim Kurulu üyesi, Yayla Yatırım Yönetim Kurulu üyesi ve CBN Lojistik ve CBN Labs Yönetim Kurulu Başkanı olan Mehmet Çoban, ileride derecede İngilizce bilir, SAP ve Microsoft Office programlarına hakimdir. Evli ve üç kız çocuğu olan Çoban, seyahat etmek, fotoğraf çekmek ve kitap okumaktan hoşlanır.
Mehmet ÇOBAN
Yönetim Kurulu Üyesi
erdoğan çoban
Erdoğan Çoban, Yeditepe Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği lisans eğitiminin ardından Amerika’da Proje Yönetimi Programı’nı tamamladı. Aile şirketi olan Şölen’de eğitimiyle eş zamanlı olarak tedarik zinciri ağırlıklı olmak üzere birçok pozisyonda tecrübe edindi. Eğitimini tamamlamasının ardından tam zamanlı kariyerine 2014 yılında Şölen’de Proje ve Yatırımlar Müdürü olarak başladı. 2016 yılında Kalite ve ARGE Direktörü oldu. İki senenin ardından mevcut sorumluluklarına ilk olarak Irak Bölgesi satış süreçlerini devamında da tüm ihracat süreçlerini ekleyerek 2020 yılında Uluslararası İş birimi & AR-GE & Kalite Genel Müdürü oldu. 2022 Temmuz itibarıyla Şölen İcra Kurulu Başkanı / CEO görevini devraldı. Evli ve iki çocuk babası olan Erdoğan Çoban aynı zamanda Şölen Yönetim Kurulu Üyesi’dir.
Erdoğan ÇOBAN
Yönetim Kurulu Üyesi, İcra Kurulu Başkanı / CEO