Kurumsal Sosyal Sorumluluk

Atıştırmalık sektörünün öncü şirketi Şölen, sürdürülebilirlik politikaları çerçevesinde toplumsal hayatın gelişmesine katkıda bulunmayı öncelikleri arasında konumlandırmaktadır.

Kurumsal vatandaşlık prensibi doğrultusunda eğitimin desteklenmesi odaklı kurumsal sosyal sorumluluk projeleri hayata geçirmektedir.

“İyilik Şöleni” ile çocuklarımızın yanındayız!

"İyilik Şölen'i" çalışmalarımız kapsamında depremden etkilenen çocuklarımızın yanında olmayı sürdürüyoruz.

Gaziantep Nurdağı konteyner kent ve Islahiye’de kurduğumuz ve adını çocukların oyun arkadaşı OZMO’dan alan oyun parkımızdaki farklı modüllerle çocuklarımızın oyun yoluyla iletişim kurmalarını, yaratıcılıklarını arttırmalarını ve motor becerilerini geliştirmelerini amaçlıyoruz.

İyilik Şölen’i Gönüllüleri”nin katkılarıyla bölgede TEGV - Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı iş birliğinde kapılarını açan Ateşböceği Öğrenim Birimiyle, çocuklarımızın duygusal ve sosyal gelişimine katkıda bulunmayı hedefliyoruz.

Daha iyi bir gelecek için iyiliği çoğaltmaya devam edeceğiz.

Yaralarımızı Hep Birlikte Sarmaya Devam Ediyoruz

Şölen, 6 Şubat 2023 tarihinde tüm ülkemizi derinden sarsan Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından afetten etkilenen bölgelerdeki yaraların sarılması için desteklerini sürdürmektedir.

Deprem felaketinin ilk gününden itibaren AFAD ve Gaziantep Valiliği üzerinden 30 milyon TL’ye ulaşan nakdi yardımla depremzedelerin yanında olan Şölen, tesislerinde ürettiği ürünleri 24 tırla ivedilikle bölgeye ulaştırmıştır.

Şölen ürünlerinin yanı sıra afet bölgesinde ihtiyaç duyulan diğer malzemelerin depremzede vatandaşlarımıza ulaştırılabilmesi amacıyla Şölen’in kendi tırlarıyla bugüne kadar 100’e yakın sefer gerçekleştirilmiştir.

Üretim tesisindeki mutfaklarda günlük 1.500 kişilik sıcak yemek çıkartarak bölgeye sevk eden Şölen, ilgili illerdeki valilik ve kaymakamlıkların yönlendirmesiyle ve onlarla koordineli olarak her türlü ihtiyaç malzemesini en hızlı şekilde karşılamaktadır.

Tüm bunların yanı sıra çalışanları, iş ortakları ve diğer paydaşlarıyla sürekli iletişim halinde kalarak hassasiyetle ihtiyaçları takip etmekte ve gereken aksiyonları en hızlı şekilde almaktadır.

Şölen, memleketimizin tarihi boyunca yaşadığı zorluklar karşısında milletçe nasıl kenetlendiysek, bu büyük afetin yaralarını da el ele vererek, dayanışma ve birlik ruhuyla saracağımıza duyduğu büyük inançla, kesintisiz şekilde üretip ekonomiye güç vermeye ve bölgeye yönelik yardım çalışmalarına devam etmektedir.

İyilik Şöleni

Bayram süresince alınan her Şölen Çikolatası, depremden etkilenen 2.500 çocuğumuzun nitelikli eğitimi için desteğe dönüşüyor.

 

 

 

 

sosyal sorumluluk

Eğitimi Destekleyen Projeler

Türkiye’nin geleceğine yapılacak olan en değerli yatırımın eğitim olduğu inancıyla kuruluşundan bu yana eğitim ve öğretime aralıksız katkı sağlayan Şölen, bu alanda gerçekleştirdiği faaliyetlerini "İyilik Şöleni" çatısı altında bir araya getirmiştir.

Şölen, Gaziantep’te ve Sivas'ta yaptırdığı okullarla yüzlerce öğrencinin hayatına dokunmaktadır. Sivas’ta yaptırdığı Gürün Anadolu Öğretmen Lisesi ile gençlerin umutla geleceğe hazırlanmasına vesile olmaktadır. Yakın zamanda Gaziantep Valiliği koordinasyonunda başlatılan "100. Yılda 100 Hayırsever" kampanyası ile şehre iki okul daha kazandıran Şölen, hayata katma değer katan yatırımlarına devam etmektedir.

Özel günlerde eğitime katkıda bulunmak amacıyla kurulan vakıf ve derneklere tüm Şölen çalışanları adına bağışlarda bulunan Şölen, Türkiye’nin dört bir yanındaki çocukların güzel bir geleceğe hazırlanmasını sağlamaktadır. Darüşşafaka Cemiyeti’ne yaptığı bağışlarla annesi ya da babası hayatta olmayan ve maddi olanakları yetersiz çocukların nitelikli eğitimlerle geleceğe hazırlanmalarına vesile olmaktadır.

Türkiye’nin geleceğine yapılacak en büyük yatırımın eğitim olduğu inancıyla, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) iş birliğinde çocukların kendi potansiyellerini ve yeteneklerini keşfetmelerine fırsat tanımak amacıyla eğitimi destekleyen önemli çalışmalar gerçekleştirmektedir. "Büyüklere bayram çocuklara gelecek" sloganı ile Ramazan ve Kurban bayramları süresince gerçekleştirdiği bağış kampanyası ile yüzlerce çocuğun eğitim masraflarını karşılamaktadır.