gıda güvenliği
Kalite ve
Gıda Güvenliği
Politikamız
Kalite ve Gıda Güvenliği Politikamız

Şölen; gıda güvenliği, kalite ve inovasyonu odağına alarak yeni teknolojilere yaptığı kesintisiz yatırım ve yenilikçi vizyonuyla dünya çapında fark yaratan markalara imza atmaktadır. Güçlü altyapısı ve fark yaratmaya olan tutkusuyla üstün kaliteli ürünlerini lezzetle harmanlayıp, dünyanın dört bir yanındaki tüketicilere ulaştırmaktadır.

Gıda güvenliğini temel öncelik olarak gören Şölen, kalite ve lezzetten ödün vermeyerek, tüketici ve çalışan haklarına saygılı; insana, çevreye ve topluma karşı sorumluluğu ilke edinerek faaliyetlerini sürdürmektedir.

Endüstri 4.0 donanımı ve ileri teknolojisiyle dünyanın sayılı tesisleri arasında yer alan Gaziantep ve İstanbul’daki fabrikaları ile tüm dünya ülkelerine ihracat yapabilir konumdadır. Gıda güvenliği ve üretim altyapısı anlamında dünyanın en iyileri arasında yer alan Şölen, Global Gıda güvenliği yönetim kapsamında ISO 22000, BRCGS ve IFS standartlarını tesislerinde en üst seviyede uygulamakta ve habersiz denetimlerle AA+ ve High Level seviyelerinde sertifikalandırılmaktadır.

Firmamız Sedex, BSCI gibi etik denetim süreçlerinden ve yurt içi, yurtdışı özel müşteri denetimlerinden de başarı ile geçmektedir. Tesislerimiz, ISO 9001, ISO 27001 ve ISO 50001 gibi yönetim sistemlerinin gerekliliklerini karşılamaktadır. Ayrıca; Sürdürülebilirlik kapsamında RA gibi standartlara da sahiptir.

Teknoloji alanındaki yatırımlarıyla yerel ve global rekabette rakiplerinden ayrışan Şölen, tesislerinde kusursuz ve verimli bir şekilde üretim sağlayan yönetim modeliyle, JIPM (Japan Institute of Plant Maintenance) tarafından her yıl düzenlenen TPM Awards 2020’de ‘Mükemmellik Ödülü’ne layık görülmüştür.

Kendi sektöründe Ar-Ge’ye en fazla kaynak ayıran firmalardan biri olan Şölen, Ar-Ge merkezinde elde edilen verileri tüm paydaşlarıyla beraber kullanarak sürekli iyileştirmeyi çalışmalarında bulunurken, bir yandan da kendi markalarına özgün, patentli ürünler geliştirmektedir. Şölen, bu çalışmalar neticesinde, Patent Effect tarafından hazırlanan Türkiye’nin Patent Raporu 2020 kapsamında açıklanan “Patent Şampiyonu Firmalar” listesinde; çikolata, şekerleme ve unlu mamuller kategorisinde patent şampiyonu olmuştur.