Yönetim Kurulu

Yönetim Kurulu Başkanı Mesajı

Temelleri 1989 yılında babamız, annemiz ve onların yetiştirdiği bizler tarafından atılan Şölen, bugün çikolata sektöründe global markalar yaratan önemli bir oyuncu konumuna ulaştı. Bundan 30 yıl önce küçük bir işletme olarak yola çıkarken en büyük sermayemiz; aile olarak birbirimize karşı duyduğumuz sevgi, sorumluluk ve güvendi. O gün çekirdek ailemizin emeği ve değerleriyle atılan tohumlar bugün nitelikli ve adanmış çalışanlarımızın katkısıyla, yüzden fazla ülkede milyonlarca tüketiciye seçkin lezzetleri ulaştıran bir yapıya dönüştü. Ne mutluyum ki, çekirdek ailemizin sıkı sıkıya bağlı olduğu ve temeli sevgi, saygı ve güvene dayalı değerler bugün Şölen’in başarısı için ter döken binlerce çalışanımızdan oluşan büyük ailemiz için de yol gösterici olmaya devam ediyor.

Şölen bugün sadece üretim gücüyle değil, markalaşma becerisiyle de Türkiye’de ve dünyada kendi sektörünün en hızlı oyuncularından biri olarak kabul ediliyor. Şu an başta Biscolata, Ozmo, MiLanGo, Boombastic, Luppo, Lokkum ve Nutymax markaları olmak üzere atıştırmalık kategorisinde 200’ün üzerinde çeşidimizle Türkiye’nin en yenilikçi ve lezzetli ürünlerini sunan en cesur oyunculardan biri haline geldik. Türkiye’den yurtdışına en fazla ihracat yapan çikolata, çikolatalı ürünler şirketiyiz. Hedef pazarlarımızda güçlü bir şekilde var olabilmek için yurtdışı ofisleri açıyoruz. Dubai’den Azerbaycan’a, Suudi Arabistan’dan Kanada’ya, Latin Amerika’dan Kuzey Amerika’ya kadar dünyanın farklı coğrafyalarında bölge müdürlüklerimiz aracılığıyla pazardaki iddiamızı artıracak hamleleri hep birlikte yönetiyoruz. Yaptığımız her işe bölgenin ve dünyanın global bir oyuncusu olmak hedefiyle bakıyoruz. Hem bölgemizde hem de dünyada iddialı markalar yaratma tutkumuzun ardında, işimize ve ülkemize duyduğumuz bağlılık ve inanç yatıyor. Biliyoruz ki, biz kazanırsak, ülkemiz kazanır.

Dünyayı takip edip sektörümüzde her zaman en önlerde olmaya odaklanırken bizi bugünlere getiren, bizi biz yapan değerlerimizi de hiç unutmuyoruz. Bayramları sahipleniyor, yüz yüze iletişime önem veriyoruz. Açık kapı politikasıyla, Şölen’in başarısı için ter döken herkesi dinliyor, kucaklıyor ve birlikte başarmanın heyecanını yaşıyoruz. Ürettiğimiz ürünlere teveccüh gösterip, bizleri pazarda iddialı bir oyuncu konumuna taşıyan tüketicilerimize daima en iyisini, en yenisini sunma gayreti ile var gücümüzle çalışıyoruz.

Şölen’in 30 yıllık yolculuğunda emeği geçen herkese içten teşekkürlerimi sunarım. Şirketimiz, yüksek hedefler peşinde koşmaya devam edecek ve bugün olduğu gibi gelecekte de ülke ekonomisine katkıda bulunacaktır.
 

İsmail Çoban
Şölen
Yönetim Kurulu Başkanı